Üyemiz Akif Çelik’i kaybettik

30.11.2020
Üyemiz Akif Çelik’i kaybettik

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) üyesi, Malatya basınının emektarı, televizyon programları ve yazılı medyada Malatya’nın sevilen yüzü olan Akif Çelik (48) yaşamını kaybetti.

İki ay önce koronavirüse yakalanan ve sonrasında uzun bir tedavi süreciyle koronavirüsü atlatan fakat virüsün bazı organlarına zarar vermesiyle tedavisi devam eden, son olarak da geçirdiği beyin kanamasıyla birlikte acilen ameliyata alınan Akif Çelik tüm çabalara rağmen yaşama tutunamayarak hayata veda etti. Çelik’in cenazesi Malatya şehir mezarlığında düzenlenen pandemi önlemli sade töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.
Cenaze törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Av. Fatih Kerimoğlu KGK Malatya il Temsilcisi Kemal Deniz, gazeteci arkadaşları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yakınları katıldı.

AKİF ÇELİK KİMDİR?

Akif Çelik, Uzun yıllardır Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Malatya Şube Başkanlık görevini üstlendi. Malatya Objektif dergisiyle Malatya basınına önemli katkılar sundu. Uzun yıllar boyunca Malatya’nın yerel televizyon kanallarında spor programcılığı yaptı. Yeşilyurt Belediyesinin kurduğu Yeşilyurt Belediye TV’de spor sunuculuğu ve yorumculuğuna devam etti. Son olarak Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde görev yapmaktaydı. Çelik ayrıca Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) üyesiydi. Çelik, evli ve 3 çocuk babasıydı.

DİM: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Akif Çelik’in vefatı sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Acımız çok büyük. Çok sevdiğimiz bir yol arkadaşımızı kaybettik. Konseyimizin kuruluşundan önce ve sonra bizimle yol yürüyen ve asla zikzak yapmayan çok karakterli bir arkadaşımızdı. Her yönüyle örnek bir gazeteci, emsalsiz bir dost ve iyi bir aile babasıydı. Hastalığı sürecinde de sık sık görüştük. Kovidi yenmişti ama başka komplikasyonlar gelişti. Son olarak geçirdiği beyin kanamasını zayıf düşen vücudu tolere edemedi. Maalesef genç yaşta kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. O’nun ailesi bize emanettir. Hatırasını da daima yaşatacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”

AKİF ÇELİK HAKKA YÜRÜDÜ

Uzun süre mücadele ettiği hastalığa yenilen Malatyalı gazeteci Akif Çelik’i meslektaşları ve Malatya protokolü sonsuzluğa uğurladı. Covit 19 tedbirleri kapsamında düzenlenen cenaze töreni Malatya şehir mezarlığında yapıldı. Şahsım, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve tüm KGK üyeleri adına katıldığım cenaze töreni sonrası taziye vermek üzere evine gittik. Uzun zaman mücadele ettiği hastalığı süresince tedavisine yardımcı olan sağlık personelimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kemal Deniz KGK Malatya İl Temsilcisi

 

YAZAR BİLGİSİ