Sarıdanişmet’e önemli görev

11.11.2020
Sarıdanişmet’e önemli görev

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) kurucusu, Yaygın Medya Meclis Başkanı ve Demirören Haber Ajansı (DHA) eski Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet TBMM Başkanlık Başdanışmanlığı görevine atandı.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Yol arkadaşımız ve duayen meslektaşımıza tevdi edilen bu görevden dolayı onur ve gurur duyduk. Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) kurucusu olarak hep kalacaktır. Aktif görevlerinden doğal olarak affını istemiştir. Değerli katkıları ve hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Kendisine camiamız adına yeni görevinin hayırlı olmasını diler, başarılarının devamını temenni ederiz” dedi.

Salih Zeki Sarıdanişmet kimdir?

1974, Kayseri doğumlu. Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema Bölümü mezunu. Kayseri ve İstanbul’daki muhabirlik yapan Sarıdanişmet 2000 yılında DHA’da TV Haberlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2002-2003 yıllarında Skytürk Haber Müdürlüğü’nü yürüttü.

2004 yılında Washington’a taşınarak DHA Washington muhabiri oldu. Sarıdanişmet’in yapımcılığını üstlendiği Amerikalı gazete yazarlarının düzenli konuk olarak katıldığı ‘Stüdyo Washington’ isimli günlük program, 14 ay boyunca TRT Türk’te ekrana geldi.

2015- 2016 yılında Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haberleri Müdürü olarak göreve başladı. 2016 Eylül ayından itibaren DHA Yeni Medya ve Projeler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2019 yılında Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) kurucusu oldu.

YAZAR BİLGİSİ