Nevşehir’de yabancı öğrencileri KGK buluşturdu

16.03.2022
Nevşehir’de yabancı öğrencileri KGK buluşturdu

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Nevşehir il temsilciliği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde okuyan yabancı öğrencileri kahvaltıda bir araya getirdi.

Çeşitli ülkelerden gelerek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde okuyan 70 öğrenci KGK’nin düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Kahvaltı programını organize eden Küresel Gazeteciler Konseyi Nevşehir İl Temsilcisi Muammer Başer yaptığı açıklamada, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden Nevşehir’e gelerek üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimize, şehrimizin misafirperverlik örneğini göstermek ve gazetecilik konusunda bilgiler vermek üzere kahvaltıda buluşmak istedik. Uluslararası Öğrenci Dernek Başkanı Faruk Kahriman ve yönetimini de kahvaltıda ağırlamaktan mutluluk duydum. Katılan öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de yaptığı açıklamada, “Böylesine kamu yararına ve kamu diplomasisine hizmet eden bir etkinlik düzenlediği için Nevşehir İl Temsilcimiz Muammer Başer’e çok teşekkür ederim. Konseyimizin misyonuna uygun bir etkinlik olmuş. Diğer illerimizde de benzeri etkinliklere model oluşturduğu için ayrıca minnettarız” dedi.

YAZAR BİLGİSİ