Kıbrıs’ta KGK buluşması

26.01.2019
Kıbrıs’ta KGK buluşması

İLK olarak KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile görüşen Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e, KGK Kurucu Üyesi ve KKTC Temsilcisi Sefa Karahasan da eşlik etti. Dim, Bakan Ataoğlu’na KGK’nın vizyon ve misyon dosyasını sundu. Dim, görüşmeye ilişkin “KKTC’de yeni oluşumumuz KGK adına temaslarda bulunuyoruz. Bu çerçevede KKTC Turizm ve Çevre Bakanı değerli dostum Fikri Ataoğlu’ndan da destek ve işbirliği sözü aldık. KGK için hem KKTC devlet yetkililerinden, hem de Kıbrıslı meslektaşlarımızdan destek almak için temaslarımız sürecek” dedi.
TC BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE BULUŞTULAR
Dim, daha sonra Karahasan’la birlikte KGK adına yürüttükleri KKTC temasları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile bir araya geldi. Resmi temasları için KKTC’de bulunan Bakan Çavuşoğlu ve Büyükelçi Başçeri ile KGK’ya yönelik çalışmalarını paylaşan Dim, görüşmeye ilişkin “KGK’ne her daim destek veren Bakanımıza, Kıbrıslı meslektaşlarımızla işbirliği ve dayanışma sözü verdik” dedi.
BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞME
Dim, KKTC temasları çerçevesinde KKTC Başbakanı Tufan Erhürman’la da görüştü ve KGK hakkında bilgi verdi. Başbakan, KGK oluşumu için memnuniyetini ifade ederek, “Geç kalmış bir girişim. Destek vermeye hazırız” dedi.
MESLEKTAŞLARI ZİYARET
Dim, KKTC’deki medya sahipleri ve çalışanları ile de buluşmasında da Diyalog TV Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar, Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ali Baturay ve Haber Kıbrıs Medya Grubu Başkanı Mete Tümerkan ile biraraya geldi.
HEYECAN YARATTI
Görüşmeler sonrasında bir açıklama yapan Dim, “Yeni mesleki oluşumumuz Kıbrıs’taki meslektaşlarımıza anlatıyoruz. Şimdiden büyük bir heyecan yarattığını memnuniyetle gördük. İnşallah KGK aktif hale geldiği andan itibaren sektörün tüm unsurlarını kucaklayacak ve yeni bir soluk olacaktır. Bize destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

YAZAR BİLGİSİ