KGK’dan Malatya’ya anlamlı ziyaret

28.01.2021
KGK’dan Malatya’ya anlamlı ziyaret

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) heyeti, Malatya’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Genel Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya, KGK Yerel Medya Başkanı İsrafil Avcı, KGK Üst Yönetim Kurulu Üyesi M. Duran Özkan, KGK Malatya Temsilcisi Kemal Deniz ile birlikte Malatya’da taziye ve minnettarlık programında bir araya geldiler.
KGK üyesi olan ve kısa bir süre önce Covid-19 pandemisine yenik düşen Akif Çelik için bir araya gelen KGK heyeti, ilk olarak sağlığında merhum Akif Çelik’in yanında olan ve vefatından sonra oğlu Recep Tayyip Çelik’i belediyede işe yerleştiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu. Ardından Akif Çelik’in acılı ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi. Başkan Çınar’ın da katıldığı taziye ziyaretinde merhum Çelik için dualar edildi.
Ziyarette duygularını paylaşan Başkan Çınar “Zor bir süreç, zor günler. Akif kardeşimizle beraber çalıştık, beraber birçok program gerçekleştirdik. Aniden böyle kaybolması haliyle insanı derinden etkiliyor. Ailesi tabi daha çok etkilendi. Kendisinden 1 ay önce de abisi vefat etmişti. İnsan maalesef bir dakika, bir an sonrasını göremiyor, hesaplayamıyor. Rabbim üstesinden gelemeyeceğimiz hesaplarla bizleri imtihan etmesin” dedi.
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Başkan Çınar’a, merhum Akif Çelik ve ailesine destekleri nedeniyle teşekkür etti.

KGK HEYETİ YEŞİLYURT’U KEŞFETTİ

KGK heyeti, daha sonra Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinin tarihi mekanları ve müzelerini ziyaret ettiler.
Heyet, ilk olarak Gedik Mahallesi’nde yer alan, atıl bir durumdayken Yeşilyurt Belediyesi tarafından müzeye dönüştürülen cezaevini gezdi. KGK heyeti, daha sonra Çırmıhtı Mahallesi’nde bulunan Ahmet Çalık Tekstil Müzesi, Gastronomi Konağı, Butik Otel, Kent Belleği ve Kahve Konağı’nı gezerek, tarihi canlandıran ve unutulmaya yüz tutan gelenekleri yaşatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkür ettiler.

 

YAZAR BİLGİSİ