KGK’dan Kilis’e ‘Geçmiş olsun’ ziyareti

19.03.2021
KGK’dan Kilis’e ‘Geçmiş olsun’ ziyareti

KGK Genel Başkanı Dim ve Yerel Medya Meclisi Başkanı Avcı, PKK/YPG teröristlerince atılan 2 roketin düştüğü Kilis’te Vali Soytürk’ü ziyaret ettiler.

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Yerel Medya Meclisi Başkanı İsrafil Avcı ile birlikte KGK Gaziantep İl Temsilcisi ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’a, annesinin vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulundular.

Dim ve Avcı, daha sonra dün akşam roket saldırısının gerçekleştiği Kilis’e geçtiler. Dim, Kilis’ten “Dün akşam Suriye’den PKK/YPG teröristlerince atılan 2 roketin düştüğü Kilis’te ortalık sakin. Can ve mal kaybı olmaması ise sevindirici. Geçmiş olsun Kilis” mesajını paylaştı.

Dim ve Avcı daha sonra Kilis Basın Cemiyeti’nin olağan genel kurulu ve ödül törenine katıldılar. Dim “KGK İl Temsilcimiz Nezir Çağlar’a güzel ev sahipliği için çok teşekkür ederim” dedi.

Dim ve Avcı’nın Nezir Çağlar ile birlikte son durakları Kilis Valisi Recep Soytürk oldu. Dim, Vali Soytürk’e roket saldırısı nedeniyle ‘Geçmiş olsun’ dileklerini sundu. Vali Soytürk ise “Terör unsurlarına misliyle karşılık verildi” dedi.

YAZAR BİLGİSİ