KGK’da ‘Berlin’ heyecanı… Programda Hanau da var

27.02.2020
KGK’da ‘Berlin’ heyecanı… Programda Hanau da var

2-5 Mart tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşecek KGK Türk-Alman Medya Buluşması için geri sayım başladı. Programda ırkçı saldırı sonucu 5’i Türk 10 kişinin öldürüldüğü Almanya’nın Hanau kenti de yer alıyor

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) düzenlediği uluslararası düzeydeki medya buluşmalarının dördüncüsü 2-5 Mart tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilecek.
KGK Türk-Alman Medya Buluşması, 2 Mart Pazartesi günü KGK heyetinin Berlin’de Türk toplumu temsilcileriyle buluşmasıyla başlayacak.
3 Mart Salı günü KGK heyeti, ırkçı saldırı sonucu 5’i Türk 10 kişinin öldürüldüğü, 4 kişinin de yaralandığı Almanya’nın Hanau kentine gidecek. KGK heyeti ve Türk gazeteciler, Hanau’da çocukları öldürülen Türk ailelere taziye ziyaretinde bulunacaklar. Heyet, aynı gün saat 19.30’da Berlin’de TDU (Türk-Alman İşverenler Birliği) Genel Merkezi’nde resepsiyona katılacaklar.
KGK heyeti, 4 Mart Çarşamba günü ise dünya turizm borsası ITB Berlin Turizm Fuarı’nda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarının beklendiği Türkiye standı açılışı ve basın toplantısına katılacak.
KGK heyeti Türk-Alman Medya Buluşması kapsamında Berlin Presse Club (Berlin Basın Kulübü), Almanya’nın köklü medya kuruluşları Bild, ZDF ve ARD ile Türk medya temsilcilikleri ve diğer Türk gazeteci derneklerini de ziyaret edecek. Avrupalı Türk İşletmeler Ağı NETU Genel Merkezi’nde resepsiyona katılımın ardından heyet, 5 Mart Perşembe günü sabah başlayacak Berlin şehir turunun ardından aynı gün yurda dönecek.

YAZAR BİLGİSİ