Yabancı gazeteciler Türk savunma sanayisine hayran kaldılar

27.05.2022
Yabancı gazeteciler Türk savunma sanayisine hayran kaldılar

Azerbaycan-Avrupa Medya Forumu kapsamında Bakü TeknoFest Fuarı’nı gezen yabancı medya mensupları, Türk savunma sanayinin geldiği gurur verici aşama karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) ile Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) işbirliğiyle düzenlenen Azerbaycan-Avrupa Medya Forumu kapsamında Macaristan dahil toplam Türk devletleri ile Avrupa ülkesinden gelen gazeteciler, KGK’nin küresel düzeydeki kamu diplomasisi çabaları için Bakü’deki Ada Üniversitesi kampüsünde “Medyanın Geleceği” konulu bir panele katıldılar. Daha sonra da Bakü TeknoFest Fuarı’nı ziyaret ettiler.

Ada Üniversitesi’ndeki “Medyanın Geleceği” konulu panelde Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar ile KGK adına Mehmet Ali Dim, Ardan Zentürk, Mahmut Övür, İsmail Beyazıt ve Kahraman Halisçelik birer konuşma yaptılar.

DİM: TÜRK SAVUNMA SANAYİNİN GELDİĞİ AŞAMA GURUR VERİCİ

KGK heyeti ve konuk gazeteciler, Bakü TeknoFest Fuarı’nı da ziyaret ettiler. Türk ve Avrupalı gazetecilerin büyük ilgiyle gezdikleri fuara ilişkin bir sosyal medya mesajı yayınlayan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim “Bakü’de TeknoFest’i ziyaret ettik. Türk savunma sanayinin geldiği gurur verici aşamaya bir kere daha tanık olduk. KGK öncülüğünde Bakü’ye gelen yabancı medya mensupları da şaşkınlıklarını gizleyemediler. Allah Türk birliğini daim eylesin” dedi.

YAZAR BİLGİSİ