KGK öncülüğünde şiddetle mücadele paneli

08.02.2022
KGK öncülüğünde şiddetle mücadele paneli

25 üniversite ile birlikte KGK, HEGEM ve BADER’in de paydaşı olduğu “İnsan hakları, şiddetle sivil mücadele ve sosyal arabuluculuk” konulu panel 10 Şubat günü Ankara’da KGK genel merkezi konferans salonunda gerçekleştirilecek. Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) ile Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) arasında bu yılın ilk ayında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenecek panel ‘İnsan Hakları, Şiddetle Sivil Mücadele ve Sosyal Arabuluculuk Projesi’ne katkı amacını taşıyor.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in açılış konuşmasıyla başlayacak panelin moderatörlüğünü Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) Genel Başkanı Adem Solak yapacak. Solak, ayrıca Ankara ilinin şiddet ve sosyal risk analizi raporunu da sunacak. Panelistler; Bağımsız Arabulucular Derneği BADER Başkanı Avukat ve Arabulucu Dursun Yassıkaya ve HEGEM Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yahya Mustafa Keskin olacak.

Projenin medya paydaşı olan KGK’nın Ankara Kavaklıdere’deki genel merkezinde 10 Şubat 2022 Perşembe saat 17.00’da başlayacak olan panel KGK’nın Youtube kanalından da canlı olarak takip edilebilecek.

YAZAR BİLGİSİ