KGK medyanın sorunlarını masaya yatırdı

06.04.2020
KGK medyanın sorunlarını masaya yatırdı

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu ve Türkiye’deki il temsilcileri telekonferans yöntemiyle toplandı

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, yönetim kurulu ve il temsilcileri telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıda, ulus olarak elbirliğiyle Covid 19 pandemisini atlatacağımızı, bu sürede medya çalışanlarının da mümkün olduğu kadar evden çalışarak bu pandemiden kurtulmak için destek verdiğini ve vereceğini dile getirdiler.
GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Toplantıda televizyon kanallarının TÜRKSAT ve RTÜK ödemeleri ile gazetelerin sırayla yayımlanması ve Basın İlan Kurumu’ndan sağlanan gelirler hakkında da görüşler dile getirildi. Ayrıca, televizyon kanalları, gazete, radyo ve internet sitelerinin Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İŞKUR ile bağlantıları konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu. Medya çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar ve Küresel Gazeteciler Konseyi’nin medya çalışanlarına yönelik destekleri de tek tek değerlendirildi.
‘TELEKONFERANS İLE SÜREKLİ TOPLANACAĞIZ’
Küresel Gazeteciler Konseyi’nin 40’tan fazla temsilcisinin katıldığı toplantı, Genel Başkan Mehmet Ali Dim’e her ilin ve ortak sorunların iletilmesi ile son buldu. Genel Başkan Mehmet Ali Dim, “Bu yaşadığımız günler hepimize yeni alışkanlıklar getiriyor. Bundan sonra bu yöntemle, yani telekonferans yöntemiyle birçok toplantı gerçekleştireceğiz ve her temsilcimizin Türkiye’den haberdar olmasına vesile olacağız” dedi.

 

YAZAR BİLGİSİ