KGK Küresel Medya Dergisi’nin 10 Ocak özel sayısı çıktı

09.01.2021
KGK Küresel Medya Dergisi’nin 10 Ocak özel sayısı çıktı

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) resmî yayın organı olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanan Küresel Medya/Global Media dergisinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü özel sayısı çıktı.

Münhasıran gazetecilik konulu olan derginin bu 3’üncü sayısı 224 sayfa olarak yayınlandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 2020 Türk dış politikasıyla ilgili görüşlerini yansıtan bir özel röportajının da olduğu dergide, gazetecilerin gözünden Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ savaşı da geniş yer tutuyor. 40’dan fazla Türk ve yabancı gazetecinin yazı ve haberlerinin bulunduğu bu sayıda, pandemi sürecinde covid19 virüsü ile ilgili yaşanan olaylar ve gelişmeler de kaybettiğimiz Gazeteciler özelinde ülke ve dünya genelinde irdeleniyor. Ayrıca konseyin ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği faaliyetler de geniş yer tutuyor.
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Mesleki olarak her gazetecinin okuması gereken ve başka da örneği olmayan Küresel Medya dergimizin üçüncü sayısıyla huzurlarınızdayız. Yurt içi ve yurt dışında bulunan KGK üyelerimizin emeği ve katkısıyla hazırlanan dergimizi tüm meslektaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Dergimiz Türkiye’deki tüm D&R mağazaları ve Türkuvaz dergi bayilerinden de temin edilebilir. Emeği geçenlere ve destek verenlere minnettarız” dedi.
Derginin Türkçe versiyonuna dijital olarak https://www.kgk.org.tr/e-dergi/ adresinden, İngilizce versiyonuna da https://www.gjc.org.tr/e-magazine/ web adresinden ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ