KGK İstanbul ofiste küresel buluşma

05.06.2021
KGK İstanbul ofiste küresel buluşma

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İstanbul ofisinde “yaza merhaba” kahvaltısı düzenlendi. Pandemi sebebiyle tüm yurt genelinde alınan tedbirler nedeniyle uzun süre bir araya gelemeyen gazeteciler, Cihangir’deki ofisin bahçesinde hem güzel havanın tadını çıkardı, hem de birlikte özlem giderdi.
KGK adına Genel Başkan Mehmet Ali Dim’in ev sahipliği yaptığı etkinliğe 50 dolayında yerli ve yabancı gazeteci ile sanat, kültür ve spor dünyasından davetlinin yanısıra, KGK Genel Başkan Vekili İsmail Bayazıt, KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik, KGK Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Virancık, Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman, KGK Dış Medya Meclis üyeleri Yakup Aslan ve Benan Kepsutlu, KGK Filistin Temsilcisi Khalil Assali, KGK Bulgaristan Temsilcisi Nahide Ali Yumer, KGK Yunanistan Temsilcisi Anna Andreou, KGK Yaygın Medya Meclis Üyeleri Eko TV’den Ahmet Coşkunaydın, Sabah Gazetesi Yayın Koordinatörü Şaban Arslan, Sözcü gazetesinden Hayati Arıgan, Hürriyet gazetesi yazarı Sayım Çınar, Cumhuriyet yazarı Nalan Yazgan, Sarıyer Belediyesi Basın Müdürü Cengiz Kahraman ve Haber Global’den Hüseyin Can ile dış medya mensupları İngiltere Independent’den Borzou Daragahi, Fransa AFP’den Luana Sarmini, Japonya NHK TV’den Eiji Hamanishi ve Fadi Bagdadi, İsviçre RSI’dan Filippo Cicciu, Danimarka DR’dan Michael Lund, Alman Deutche Welle’den Halil Taşkın, El Cezire International’dan Sinem Köseoğlu, Gazeteciler Demet Cengiz, Canan Ekici, İpek Yezdani ve Erdal Güven ile Rehber Köpekler Derneği Başkanı Avukat Nurdeniz Tunçer, İstanbul Gençlergücü Spor Kulübü Başkanı Özgür Subaşı, oyuncu Ayşen İnci, çevirmen ve eleştirmen Ahmet Ergenç, Turkuvaz Kitap Genel Yayın Yönetmeni gazeteci  Gülenay Börekçi, sanat dünyasından Ebru Özyurt, Utku Başar ve Türk Olimpiyan Derneği Başkanı Alper Kasapoğlu katıldılar.

ÇAVUŞOĞLU’NA ÖVGÜ

Özellikle yabancı gazetecilerin sohbet konusu Türk dış politikası oldu. Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun diplomasi trafiğinin yoğunluğuna rağmen çok başarılı olduğunu ifade eden yabancı gazeteciler, özellikle Yunanistan’la yeni bir barış sürecine girilmesinin memnuniyet verici olduğunu vurguladılar.

DİM: ETKİNLİKLERE BAŞLIYORUZ

Antakya usulü açık büfe kahvaltı sırasında kesilen pastanın ardından konuşan Dim, katkı ve katılımları için herkese teşekkür ederek bir konuşma yaptı. Dim, ”Pandemi hepimizi yordu ve uzak düşürdü. Kaynaşmayı özlemişiz. İnşallah yılın ikinci yarısında yurt içi ve yurt dışı etkinliklerimiz olacak” dedi. Etkinliğin sonunda Dim’e Gençlergücü Spor Kulubü Başkanı Özgür Subaşı tarafından bir teşekkür plaketi ve forma hediye edildi. Katılımcılara KGK ajandası, kalemi, rozeti ve Küresel Medya dergisinin son sayısı armağan edildi. Kahvaltı, birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

YAZAR BİLGİSİ