KGK heyeti acının başkenti Hatay’da: Sözün bittiği yer

02.03.2023
KGK heyeti acının başkenti Hatay’da: Sözün bittiği yer

Duayen gazeteci yazar Yavuz Donat’la birlikte Hatay’a giden KGK Genel Başkanı Dim ve KGK Genel Başkan Yardımcısı Çokduygulu, depremin acı tablosu ile bir kere daha yüzleştiler. KGK heyeti, asrın felaketinde 11 yakınını kaybeden Hatay Milletvekili Yayman’a da taziye ziyaretinde bulundular.

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) heyeti, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından üçüncü kez deprem bölgesinde. Duayen gazeteci yazar Yavuz Donat’la birlikte Hatay’a giden KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve KGK Genel Başkan Yardımcısı Savaş Çokduygulu, Antakya’da depremin acı tablosu ile bir kere daha yüzleştiler. KGK heyeti, Kırıkhan’da 11 yakınını kaybeden Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a da taziye ziyaretinde bulundular. Dim, “Yayman, deprem süresince memleketini hiç terk etmediği gibi halkı da terk etmemeye çağırıyor. Günlük yaşam yavaş yavaş normale dönüyor” dedi.

‘6 ŞUBAT SABAHI BİRER RAKAM DİZİNİ OLDULAR’

KGK heyeti, Antakya’da binlerce deprem kurbanının gömüldüğü mezarlığı da ziyaret ederek dualar ettiler. Dim, bu acı manzara karşısında “Sözün bittiği yer Antakya. 5 Şubat’ta yaşama dair umutları ve hayalleri vardı. 6 Şubat sabahı birer rakam dizini oldular. Ruhları şad olsun” dedi.

YAZAR BİLGİSİ