KGK Gürcistan’a Barış Fidanı Dikti

03.08.2022
KGK Gürcistan’a Barış Fidanı Dikti

KGK Gürcistan’a Barış Fidanı Dikti

Ülkemizin tanıtımı ve Kamu Diplomasisi oluşturma ilkesiyle yola çıkan KGK (Küresel Gazeteciler Konseyi ), bu amacında olumlu adımlarla ilerliyor.

Halen 57 ülkede dış temsilcisi olan KGK, Gürcistan’da kalıcı dostluklar ile iş birliği alanında olumlu adımlar attı.

Genel Başkan Gazeteci Mehmet Ali Dim öncülüğünde Gürcistan’a 8 kişilik bir heyetle giden KGK üyeleri, bu ülkede kültürel, ekonomik ve dış politika alanında hem çeşitli temaslarda bulundular, hem de işbirliği konusunda ortak noktalarda bulundular.

Doğumuzdaki İsviçre olarak niteleyebileceğimiz Gürcistan, ülkemizin yaklaşık onda biri (69.500 kilometre kare) büyüklüğe sahip.

Üç milyon 500 bin nüfuslu bu ülke, başta tarım ve hayvancılık ile gıda üretiminde yatırım yapacak yatırımcıları bekliyor. Birbirinden güzel ovalara ve eşsiz doğal güzelliklere sahip, bu ülkeye vizesiz ve nüfus kağıdı ile girilebiliyor.

İnsani gelişmişliğin çok üst düzeyde olduğu ülkede, ekonomi de düzenli bir gelişme içinde.

Türklerin özel bir ilgi ile karşılandığı Gürcistan sizleri bekliyor.

Ahmet Coşkunaydın

KGK YAYGIN MEDYA MECLİS ÜYESİ

YAZAR BİLGİSİ
AHMET COŞKUNAYDIN
Günaydın Gazetesi EKONOMİ MUHABİRLİĞİ GÜNAYDIN GAZETESİ EKONOMİ SERVİSİ MÜDÜRLÜĞÜ IRAK, ŞİLİ, ABD, ÇİN HALK CUMHURİYETİ, BREZİLYA, VENEZUELA, ARJANTİN, BANGLADEŞ, SOVYETLER BİRLİĞİ VE DAHA BİR ÇOK ÜLKEDE MUHABİRLİK, ÇEŞİTLİ RÖPORTAJLAR, TEMSİLCİLİK 1990- 2007 ARASI RUSYA FEDERASYONUNDA KANAL 6 STAR TV TV 8 VE 1993-2008 YILLARI ARASINDA DÜNYA GAZETESİ TEMSİLCİLİĞİ HALEN DÜNYA GAZETESİ KÖŞE YAZARIDIR. TARIM TÜRK TV DE EKONOMİ PROGRAMI HAZIRLAYIP, SUNMUŞTUR.