KGK Genel Başkanı Dim Bursa’da Turizm Bakanı Ersoy’la görüştü

31.03.2022
KGK Genel Başkanı Dim Bursa’da Turizm Bakanı Ersoy’la görüştü

Kazakistan’ın en önemli medya kurumlarından gazetecileri İstanbul ve Bursa’da ağırlayan KGK’nın Genel Başkanı Dim, 2022’nin kültür başkenti Bursa’da Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi. Dim, görüşme ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda turizmcileri yeni müjdelerin beklediğini belirtti.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Kazakistanlı gazetecilere ev sahipliği yapıyor. Kazak gazeteciler KGK heyeti öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başkanlık yaptığı TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi Olağanüstü Toplantısı Çalışma Oturumu’na da katıldı. Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Özbekistan’ın Hiva Şehri’nde gerçekleştirilen 38’inci dönem toplantısında Bursa’yı ‘2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ ilan etmişti.

DİM: TURİZMCİLERE MÜJDELER VAR

Toplantı sonrasında Bakan Ersoy ile bir araya gelen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Bursa’da Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile KGK’nın konuğu Kazakistanlı gazetecileri tanıştırdık. Bakanımızdan çok yakında turizmcilere müjdeler var” dedi.
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile de bir araya gelen Genel Başkan Dim ve konuk gazeteciler, “Bursa’da TÜRKSOY toplantısı öncesinde kardeş KKTC’nin Cumhurbaşkanı değerli dostum Sayın Ersin Tatar ile sohbet ettik. Konu Kıbrıs ve kardeş ülkeler oldu. TÜRKSOY Daimi Konseyi olağanüstü toplantısını KGK konuğu Kazakistanlı gazetecilerle birlikte takip ettik. Başkanlığını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı toplantıya Türk devletlerinden Bakan düzeyinde katılım var” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ