KGK ‘Ermeni mezalimini’ yabancı medyaya yerinde gösterdi

10.12.2020
KGK ‘Ermeni mezalimini’ yabancı medyaya yerinde gösterdi

KGK organizasyonuyla Azerbaycan’da bulunan yabancı medya mensupları, Ermeni işgalinden kurtarılan Karabağ’a girdiler

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK), yabancı medya mensuplarını Azerbaycan’a götürerek Ermenistan’ın yaptığı yıkımı ve mezalimi yerinde gösterdi.
KGK organizasyonuyla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye dün akşam ulaşan yabancı medya mensuplarına KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik ile aynı zamanda KGK Dış Medya Meclisi Başkanı da olan Bakü Parlamento Jurnalistleri Birliği Başkanı Elşad Eyvazlı eşlik ettiler.
FUZULİ’DEN İLK FOTOĞRAFLAR
Yabancı medya mensupları bugün Ermeni işgalinden kurtarılan Karabağ’a girdiler ve Fuzuli’den ilk fotoğraflar geldi. Yabancı gazeteciler, Fuzuli kent merkezi ile Fuzuli bölgesinde Ermenistan’ın yaptığı yıkımı ve mezalimi yerinde görüntülediler.
Yabancı gazeteciler ve KGK heyeti, yarın da Azerbaycan’da Ermeni mezalimine tanık olmaya devam edecekler.
GENEL BAŞKAN DİM KATILAMADI
Yabancı gazetecilere Azerbaycan’da eşlik etmeyi planlarken yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, bu yüzden Azerbaycan’a gidemedi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayan Dim “Sizlerle Can Azerbaycan’da olamadığım için üzgünüm. Eminim ki, KGK Genel Başkan Yardımcımız, sevgili kardeşim Kahraman Halisçelik yokluğumu hissettirmeyecektir. Ayrıca KGK Dış Medya Meclis Başkanımız Elşad Eyvazlı kardeşime çok teşekkür ederim. Başarılar dilerim” dedi.

 

YAZAR BİLGİSİ