KGK ‘Deprem Paneli’ düzenliyor

14.03.2023
KGK ‘Deprem Paneli’ düzenliyor

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), 18 Mart Cumartesi günü Ankara’daki genel merkezinde ‘Deprem Paneli’ düzenleyecek. Panelin çok önemli konu ve konukları var. KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelin ilk oturumu 18 Mart Cumartesi günü saat 15.00’de başlayacak. Dim’in açılış konuşmasıyla Ankara’daki Balgat, Tekstilciler Caddesi, No 17, Bayraktar Plaza, C Blok, 4. kat adresinde bulunan KGK Genel Merkezi’nde açılacak panelde KGK Meclis Üyesi olan Uzman H. Cesurhan Taş “Depremin bilançosu”, SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan “Deprem ve iletişim teknolojisi”, TV program yapımcısı Benan Kepsutlu ise “Deprem bölgesinden izlenimler” konularını aktaracaklar.

DEPREMDE KAYBETTİĞİMİZ GAZETECİLERİ MEDYA OMBUDSMANI BİLDİRİCİ ANLATACAK

16.00’daki ikram arasının ardından panelin ikinci oturumu saat 16.30’da KGK Dış Medya Meclis Başkan Vekili Benan Kepsutlu moderatörlüğünde başlayacak.
Bu bölümde BADER Başkanı Avukat Dursun Yassıkaya “Depremin hukuksal sonuçları ve çözümler”, Psikoterapist Doç. Dr. Gül Sultan Özeren “Depremin psikolojik sonuçları ve rehabilitasyonu” ve Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici “Depremde kaybettiğimiz gazeteciler ve medya kuruluşları” konu başlıklarında konuşacaklar. Ayrıca, Adıyaman KGK il temsilcisi de olan gazeteci İbrahim Aslan, depremde yaşadığı mağduriyeti ve halen çadırda sürdürdüğü gazete ve TV yayıncılığını anlatacak.
Panel, 17.30-18.00 saatleri arasında ‘Kapanış ve Sunuş’ ile sona erecek.

YAZAR BİLGİSİ