KGK Berlin’de… Türk-Alman Medya Buluşması heyecanı

19.02.2020
KGK Berlin’de… Türk-Alman Medya Buluşması heyecanı

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Genel Sekreteri Kahraman Halisçelik’le birlikte, Türk-Alman Medya Buluşması ön hazırlıkları kapsamında Almanya’nın başkenti Berlin’e gitti. Dim ve Halisçelik, Almanya’da Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği’ni ziyaret ettiler. Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ve Berlin Basın Ateşesi Refik Soğukoğlu ile büyükelçilik makamında yaptıkları toplantıya ilişkin bilgi veren Dim “2-5 Mart’taki KGK Türk-Alman Medya Buluşması öncesinde fikir alışverişinde bulunduk” dedi.
KÜLTÜR VE TURİZM MÜŞAVİRİ AYTÜRK’E ZİYARET
Dim ve Halisçelik, daha sonra Berlin’de Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Müşaviri Özgür Aytürk’ü ziyaret ettiler. Dim, ziyarete ilişkin “2-5 Mart’ta gerçekleştireceğimiz KGK Türk-Alman Medya Buluşması ile ilgili ön hazırlıklar üzerine sohbet ettik” dedi.
TDU BERLİN’DE TOPLANTI
Dim ve Halisçelik’in Berlin’deki ikinci günlerinde ilk durakları TDU Berlin (Türk Alman İşverenler Birliği) oldu. Türk Alman İşverenler Birliği Başkanı Remzi Kaplan ve Basın Sözcüsü Doğan Azman ile bir araya gelen Dim, görüşmeye ilişkin “KGK olarak 2-5 Mart’ta TDU genel merkezinde bir etkinlikte buluşacağız” dedi.
ALMAN GAZETECİ ÖNERMİŞTİ
Dim ve Halisçelik, İstanbul’da Alman ARD Televizyonu Türkiye Temsilcisi Oliver Mayer-Rüth ile 17 Ocak 2020 tarihinde bir araya gelmişler, Rüth’ün KGK’ya ilişkin sorularını yanıtlamışlardı. Dim, o tarihte “Alman meslektaşımız KGK ile işbirliği ve dayanışmaya çok önem veriyor. Alman medyası ile Berlin’de bir buluşma öneriyor. Bu yönde çalışmalar yürüteceğiz” demişti.

 

 

YAZAR BİLGİSİ