KGK Antalya İl Temsilcisi Murat Çiçek oldu

03.02.2023
KGK Antalya İl Temsilcisi Murat Çiçek oldu

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Antalya İl Temsilciliği’ne Akdeniz Manşet Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiçek getirildi.

14 Ekim 2019’da 3335 sayılı Yasa ile ‘Uluslararası Birlik’ statüsünde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, Antalya İl Temsilciliği’ne Akdeniz Manşet Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Murat Çiçek’i atadı. Türkiye’nin tüm illerinde ve 60 ülkede temsilciliği bulunan konseyin yönetim kurulu, Genel Başkan Mehmet Ali Dim başkanlığında yaptığı toplantıda Çiçek’in il temsilciliğini oy birliğiyle karara bağladı.

HEDEF 100 ÜLKEDE TEMSİLCİLİK

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, görevlendirmeyle ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tüm illeri dışında 60 ülkede temsilci atandığını belirterek, “Ülkemizde eksik olan illeri tamamladık. Antalya’da da meslektaşımız Akdeniz Manşet Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiçek’e il temsilciliği teklifinde bulunduk. Sağolsun sayın Çiçek de bizimle çalışmayı kabul etti. Bundan sonra Küresel Gazeteciler Konseyi’ni Antalya’da sayın Murat Çiçek temsil edecek. Kendisine aramıza hoş geldin diyoruz” dedi. “KGK olarak hedefimiz 2023 yıl sonuna kadar 100 ülkede temsilcilik açmak” da diyen Dim şunları söyledi: “Mesleki sorunların tespiti ve çözüm önerileri sunmanın yanında en önemli misyonlarımızdan birisi de kamu diplomasisi yürütmek. Bu kapsamda ortaya koyduğumuz tüm çalışmalarda ülkemizin uluslararası platformlarda haklı davasına destek verebilmek adına meslektaşlarımız aracılığıyla faaliyetler yürütüyoruz.”

‘BÜYÜK BİR AİLEYE KATILDIM’

Atamayla ilgili Akdeniz Manşet Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiçek ise “Büyük bir aileye katıldım. Konseyin hedef ve çalışmaları içinde üzerime düşen her türlü görevi eksiksiz yapmak için yola çıktım. En büyük arzum öncelikle milletimiz ve ülkemizin çıkarları için bu çatı altında verilen her görevi eksiksiz yerine getirmek. KGK Genel Başkanı değerli dostum Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu özellikle uluslararası arenada çok güzel işler yapıyor. Bu güzel işlere katkı koyabilmek adına bana düşecek her göreve hazır olduğumu hissedince, bu büyük aileye katıldım. Hayırlısı olsun, Allah utandırmasın” diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ