KGK: 100 yıllık gurur

22.04.2020
KGK: 100 yıllık gurur

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda, “TBMM’nin kuruluşu ve bu vesileyle Atatürk tarafından dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramın 100. yıl coşkusunu yaşıyoruz. Bu özel günde milletimize ve tüm insanlığa esenlik diliyoruz” denildi.

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) yönetim kurulu adına yayınlanan mesajda şu görüşlere yer verildi:
“Sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, onur ve gurur günlerimizden birisidir. 100’üncü yıl köklü Türk milletinin fertleri olarak duyduğumuz onur ve gururu katlamaktadır. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk temelinin atıldığı 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşundan bugüne 100’üncü yıla dimdik ayakta ulaşması kıvancımızdır. 23 Nisan, milli egemenliğimizin ilan edildiği gündür. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen 23 Nisan, her yıl olduğu gibi bu yıl da sadece çocuklarımızı değil tüm milletimizi heyecanlandırmakta, onur ve gurur günümüz
olmaktadır. Bu özel gün ve 100. yıldönümü vesilesiyle, geleceğimizin büyükleri ve yöneticileri olan çocuklarımızın iyi yetişmeleri için hepimize görevlerin düştüğünü bir kez daha vurgulamak isteriz. Biz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için her türlü göreve hazırız. Bu vesileyle milletimizin ve tüm dünya çocuklarının bayramlarını kutluyoruz. İlk ve tek oluşu nedeniyle ülkemizi dünyada çok özel bir yere koyan bu bayramın mimarı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile emeği olan ecdadımızı, bugünlere ulaşmamız için can veren şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Ülkemizin ve tüm dünyanın bir an önce koronavirüs salgınından kurtulması, milletimizin nice 100. yıllara esenlik içinde ulaşması dileklerimizle saygılarımızı sunuyoruz.”

YAZAR BİLGİSİ