Karahasan’ın nikahı Kıbrıs’ta devlet erkanını buluşturdu

25.06.2022
Karahasan’ın nikahı Kıbrıs’ta devlet erkanını buluşturdu

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) yönetim kurulu üyesi ve TRT Lefkoşa Temsilcisi Sefa Karahasan ile Lola Ziyatdinova, Gönyeli Concorde Otel’de düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi.

Nikaha Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanı İzlem Gürçag, Çalışma Bakanı Hasan Taçoy Çalışma , Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başçeri, Sayıştay Başkanı Osman Korhan, milletvekilleri ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
Çiftin nikah şahitliğini KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Harun Maden yaptı. Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Basın Müşaviri Cihangir Şahin de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun adına genç çifti kutladı.
Lola Ziyatdinova nikahta ünlü moda tasarımcısı Abdullah Öztoprak’ın imzasını taşıyan bir gelinlik giydi. Çok sayıda kutlama mesajı ve çiçeğin gönderildiği nikahta, KGK adına Genel Başkan Mehmet Ali Dim’in çelengi dikkat çekti.

YAZAR BİLGİSİ