İzmir’deki gazetecilere Kocaeli’den destek

03.11.2020
İzmir’deki gazetecilere Kocaeli’den destek

İzmir’de yaşanan ve 100’den fazla kişinin hayatını yitirdiği, 2 bine yakın kişinin yaralandığı deprem sonrasında Türkiye İzmir için seferber oldu.

Kocaeli Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Temsilciliği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti daha önce Elazığ ve Sivas’ta yaşanan depremlerde olduğu gibi bu kez de İzmir’de deprem nedeniyle görevli olan gazetecilere destek oldu.
Bölgedeki meslektaşları için maske, dezanfektan, polar ve battaniye götüren Kocaeli KGK İl Temsilcisi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, “21 yıl önce depremi yaşamış bireyler olarak, ‘İzmir’deki meslektaşlarımızı en iyi biz anlarız’ sloganı altında dayanışma amacıyla yola çıktık. Elazığ ve Sivas’taki gazetecilere daha önce sağladığımız desteğin bir benzerini İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ile bölgede görev yapmakta olan meslektaşlarımıza ulaştırdık. Bize bu konuda destekte bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Promast ile Kartepe’de Kocaelispor ürünleri satışı yapan firmaya teşekkür ederiz” dedi.

DİM’DEN TEŞEKKÜR

Bu anlamlı destek sonrasında yazılı bir açıklama yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Kocaeli il temsilcisi Cemal Kaplan’a teşekkür etti. Dim, “İzmirimizde meydana gelen deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Yüreğimiz orada atıyor. Meslektaşlarımız da çok büyük özveriyle ve olağanüstü zor şartlarda görev yapıyor. Kocaeli’den İzmir’deki meslektaşlarımıza yapılan bu yardımlar çok anlamlıdır. Bir nevi hayırdır. Allah kabul etsin. Kendilerini kutluyorum” dedi.

YAZAR BİLGİSİ