Genel Başkan Yardımcımız Veli Altınkaya gözyaşlarıyla uğurlandı

15.04.2021
Genel Başkan Yardımcımız Veli Altınkaya gözyaşlarıyla uğurlandı

Koronavirüs sonucu hayata veda eden Anadolu basınının sevilen ismi, Genel Başkan Yardımcımız Veli Altınkaya, Kayseri’de son yolculuğuna sevenlerinin gözyaşları içerisinde uğurlandı

KORONAVİRÜS sonucu vefat eden Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Üyemiz, KGK Yerel Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, KGK Kayseri İl Temsilcimiz ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Kayseri’de sevenlerinin gözyaşları içerisinde toprağa verildi.
Vefatıyla herkesi üzüntüye boğan Genel Başkan Yardımcımız Altınkaya, bugün öğle namazına müteakip Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kayseri Şehir Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi. Pandemiye rağmen mahşeri kalabalığın olduğu cenaze törenine tüm şehir protokolü ve milletvekillerinin yanısıra Genel Başkanımız Mehmet Ali Dim, Çorum İl Temsilcimiz Hacı Odabaş, Tokat İl Temsilcimiz Kemal Özdilek, Kayseri ve bölgeden gelen gazeteciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Genel Başkan Yardımcımız Altınkaya’nın ne kadar çok sevildiği hem büyük katılım ve hem de çok sayıda çelenk ile tescil edildi.
‘O’NU UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ’
Genel Başkanımız Dim, Veli Altınkaya’nın vefatıyla sarsıldıklarını vurgulayarak “Çok üzgünüz. Yeri asla doldurulamayacak eşsiz bir insanı, müstesna bir gazeteciyi, bir abiyi kaybettik. O’nu çok özleyeceğiz, çok arayacağız. Cennet mekanı olsun. Camiamıza ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz. O’nu unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Genel başkanımız Dim ve heyetimiz, cenaze töreninin ardından Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne kaybettiğimiz Genel Başkan Yardımcımız Veli Altınkaya için taziye ziyaretinde bulundular.
VELİ ALTINKAYA KİMDİR?
Gazeteciliğe 1981 yılında başladı. Türkiye, Kayseri Olay, Kayseri Anadolu Haber, Akın Günlük, Kayseri Haber gazeteleri ile Erciyes TV ve Kay TV’de çeşitli görevlerde bulundu.
1985-1989 arasında Kayseri Belediye Başkanı Basın Danışmanı olarak görev aldı. 1987-2009 tarihlerinde TRT Kayseri Temsilciliği yaptı.
Kültür ve Sanat, Töre, Doğuş Edebiyat gibi dergilerde çeşitli konularda yazılar yazdı. İlk kitabı Mavi Boncuklu Cemil Baba Kültür ve Sanat Yayınları arasında 1984 yılında yayınlandı. Kayseri ile ilgili çok sayıda araştırması, önce Kayseri gazetelerinde yer aldı, sonra az sayıda olmak üzere kitaplaştı.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara), Türkiye Spor Yazarları Derneği, RATEM (Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği) üyesi de olan Altınkaya, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde 2007-2016 tarihleri arasında çeşitli konularda ders verdi.
Kay-TV, Erciyes TV ve Kayseri Haber Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Altınkaya, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı, (2010-2014, 2018-2020) Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği (2010-2018), Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı (2012-2018) RATEM Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Küresel Gazeteciler Konseyi kurucu üyeliği ve Yerel Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı (2019-2023) görevlerinde bulunmuş olup, sürekli basın kartı sahibi, evli ve üç çocuk babasıdır.

YAZAR BİLGİSİ