Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve KGK uluslararası medyada gündem oldu

26.05.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve KGK uluslararası medyada gündem oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Dim TV’de katıldığı programda yaptığı açıklamalar Türkiye’de olduğu kadar uluslararası medyada da büyük yankı uyandırdı.

Programa canlı bağlantıyla katılan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) dış temsilcileri Kıbrıs’tan Sefa Karahasan, Azerbaycan’dan Elşad Eyvazlı, Ürdün’den Mejdi Tall, Almanya’dan Christian Feiland ile İngiltere’den Alpaslan Düven ve ABD’nden İrfan Sapmaz Bakan Çavuşoğlu’na yönelttikleri sorulara aldıkları cevaplar ile ülkemizde olduğu kadar uluslararası medyada da gündem oldular. Kıbrıs Türk ve Rum medyasının yanısıra, Azerbaycan medyası ile Ürdün, Avrupa ve ABD haber ajansları da Çavuşoğlu’nun açıklamalarına “flaş haber” olarak bültenlerinde yer verdiler. Bu arada, KGK resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şöyle denildi:
“En önemli dış misyonu kamu diplomasisine katkıda bulunmak olan Küresel Gazeteciler Konseyi’ne kuruluşundan itibaren en güçlü desteği veren Dışişleri Bakanımız ‪Mevlüt Çavuşoğlu, Dim TV‬ özel yayınında Genel Başkanımız ‪Mehmet Ali Dim’in‬ konuğu oldu‪ ve KGK‬ çalışmalarından övgüyle bahsetti. Dim, “Her daim yanımızda olan Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunarız” dedi.”

 

YAZAR BİLGİSİ