Büyük proje Aydın’da taçlanacak

16.06.2023
Büyük proje Aydın’da taçlanacak

KGK’nın paydaş olduğu İnsan Hakları ve Şiddetle Sivil Mücadele Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı On Birinci Kalkınma Planı ve İnsan Hakları Eylem Planı gereği yürürlüğe konan “İnsan Hakları ve Şiddetle Mücadele Sivil Mücadele Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi” kapsamında eğitimlerini tamamlayanlar sertifikalarını almaya devam ediyor.

AYDIN DA TÖREN YAPILACAK

Sadece ülkemiz değil dünya için büyük bir önem arz eden şiddetle mücadele noktasındaki bu önemli projeye Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başından beri büyük önem ve destek veriyor. Aydın Valiliği HEGEM Vakfı ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi koordinesinde 21 Haziran Çarşamba günü Aydın Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde “Yeminli Sosyal Arabuluculuk Sertifika” mezuniyet ve yemin töreni gerçekleşecek. Tören saat 11.00’de başlayacak.

ADALET BAKANLIĞI PROJENİN MİHENK TAŞI

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin de (KGK) proje ortağı olduğu İnsan Hakları ve Şiddetle Sivil Mücade Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi açılış ve tanıtım programı Adalet Bakanlığı’nın çağrısı ile 8 bakanlıktan 17 genel müdürlük, üniversiteler ve diğer proje paydaşların katılım ile 18 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmişti.

ŞİDDET MESELESİ KANAYAN BİR YARA

Toplumsal kanayan bir yara halini alan şiddet meselesinin köklü çözümü noktasında başlatılan eğitim faaliyetleri aynı zamanda Şiddetle mücadele de en büyük sivil bir ağında oluşmasına neden oldu..Projenin devletin ilgili bakanlıklar ve üniversiteler tarafından da sahiplenmesi bu noktada büyük önem arz ediyor..

KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİ TAM DESTEK VERİYOR

Aydın’a gerçekleşecek mezuniyet ve sertifika programı öncesi KGK Ankara ofisinde bir arata gelen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve HEGEM Vakfı Kurucu Başkanı Adem Solak ile KGK Projeler Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi son bir değerlendirme yaparak projenin geldiği nokta ve bundan sonraki süreci görüştüler.

AYDIN VALİSİNE TEŞEKKÜR

Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) Kurucu Genel Başkanı Adem Solak Şiddetle Mücadele noktasında kararlı olduklarını projeye verilen öneminde çok kıymetli olduğunu belirterek Aydın’da gerçekleşecek “Yeminli Sosyal Arabuluculuk Sertifika Mezuniyet ve Yemin Töreni”ne desteklerinden dolayı Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’ a teşekkür etti.

YAZAR BİLGİSİ