Bu günler de geçecek!

01.02.2022

İsrafil Avcı – KGK Yerel Medya Meclis Başkanı

Gazetecilik çileli bir meslektir. Mesai gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımız da her alanı kasıp kavuran pandemiden nasibini aldılar.
Girdi maliyetlerindeki artış ve son yayınlanan tasarruf genelgesi nedeniyle özellikle yerel medya yani Anadolu basını, bundan çok olumsuz etkilendi.
Çok zor koşullar altında, büyük fedakarlıklar ve özveri ile sahada görev yapan basın çalışanları, yine zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermektedir.
Burada önemli
Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Salgın gölgesinde her ne kadar zor günler geçiriyor olsa da, geçmişten bugüne önemli bir gelişme gösteren hem merkez hem Anadolu medyası sorumluluklarını başarıyla yerine getirmeye devam etmektedir.
Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız ve objektif bir şekilde sürdürülmesi, kamuoyunun haber alma hakkı ile doğrudan ilişkilidir. Bu büyük sorumluluğu hakkı ile yerine getirmek noktasında özveri ile görev yapan gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.
Gazetecilik; fedakârlık, sorumluluk ve bilgi birikimi isteyen son derece kritik öneme sahip bir meslektir. Bu noktada gazetecilerin sorunlarını el birliği ile çözmemiz gerekiyor.
Gücünü kamuoyu ve kamu vicdanından alan bu kutsal görevi yerine getirirlerken her türlü fiziki zorlukla karşılaşmalarına rağmen yaz-kış demeden görevlerini en iyi biçimde yerine getiren basın çalışanlarının, bu zorlu sürecin sona erdirilmesinde de yine en aktif görevi yerine getireceklerine inancımız sonsuzdur.
Gerekli önlemlerin alınması, sorumluların sorumluluklarını yerine getirmesi, her kesimin duyarlı yaklaşması sonucu, bu olağanüstü pandemi süreci mutlaka ama mutlaka sona erecek, olağan koşullara dönülecektir. İşte o zaman gazetecilerimiz gelecek endişesi yaşamayacak.
Bu vesile ile büyük özveriyle çalışma hayatını sürdüren basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Bu salgın günleri geçeceğini, basın çalışanları hak ettikleri hayat standardına, ekonomik ve sosyal imkanlara da kavuşacağını umut ediyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden meslektaşlarımızı da rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum…
olan basındaki maliyetlerin azaltılmasıdır. En azından kağıt ve benzeri girdilerden vergi alınmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.