Bakan Çavuşoğlu’na KGK sürprizi

15.01.2020
Bakan Çavuşoğlu’na KGK sürprizi

KGK Genel Başkanı Dim, SETA Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği panelde izlediği Bakan Çavuşoğlu’na KGK’nın süreli yayını Türkçe-İngilizce Küresel Medya/Global Media dergisini takdim etti. Bakan Çavuşoğlu dergiye ilişkin beğenisini ifade ederken, Dim “Eleştirilerinizi de bekliyorum” dedi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, SETA’nın düzenlediği “Küresel Belirsizlik Ortamında Türk Dış Politikası” konulu panelde konuştu.
Çavuşoğlu, “hayal kırıklığı” olarak tanımladığı darbeci general Halife Hafter’in Libya’da barıştan yana olmadığını söyledi. Türkiye’nin Libya ile yapılan mutabakatlara sadık kalacağını belirten Çavuşoğlu, Berlin Konferansı’nın önemine dikkat çekti. Bakan Çavuşoğlu, Trablus içinde yaşanabilecek sokak çatışmalarının Libya’yı bölünmeye götürebileceğini söyledi. İdlib’teki son gelişmeleri de aktaran Bakan Çavuşoğlu, Türkiye sınırına olası göç için tebdir alındığını söyledi.
Ankara’daki SETA Paneli’ne Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de katıldı. Panel sonrası Bakan Çavuşoğlu ile görüşen Dim, Çavuşoğlu’na KGK’nın süreli yayını Türkçe/İngilizce KÜRESEL MEDYA/GLOBAL MEDIA dergisini takdim etti. Bakan Çavuşoğlu, dergiye ilişkin beğenisini ifade ederken, Dim “Eleştirilerinizi de bekliyorum” dedi.
KGK’YA ZİYARETÇİ AKINI SÜRDÜ
Ankara Çankaya’da bulunan KGK genel merkezine ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri sürdü. Dim “Nazik ziyaretleri için değerli Alanyalı hemşehrilerim Prof. Dr. Hayri Duman, HSK Müfettişi Cihan Sezen, bürokrat Hüseyin Demir ve Davut İmamoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

  

 

YAZAR BİLGİSİ