Ankara’da Medya ve İslamofobi gündemi

25.05.2021
Ankara’da Medya ve İslamofobi gündemi

RTÜK, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi, TRT ve SETA’nın iş birliğiyle ATO Congresium’da ilki düzenlenen iki günlük sempozyum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Sempozyuma Genel Başkanımız Mehmet Ali Dim de katıldı.

1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu başladı.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi, TRT, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) iş birliğiyle ilki düzenlenen sempozyuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
Sempozyum Yürütme Kurulu adına sempozyumun açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin yaptılar.
Ankara’daki sempozyuma genel başkanımız Mehmet Ali Dim de katıldı.
Sempozyumun ilk gününde, açış konuşmalarının ardından dört farklı panelde, medya ve İslamofobi konusu uluslararası düzeyde katılımla ayrıntılarıyla ele alındı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldıkları oturumlarda, devlet yöneticileri, akademisyenler ve gazeteciler panelist olarak yer aldılar.
“Yalan Haber, Nefret Söylemi” ve “Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam” konularının tartışıldığı sempozyumun ikinci gününde, 113 bilimsel çalışma katılımcılara sunulacak.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, sempozyum açılışı öncesi Haber Global CEO’su Mammad Gulmammadov ile meslegin icinde bulunduğu konuları konuşmak üzere bir araya geldi.

 

Dev sempozyum Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

 

YAZAR BİLGİSİ