Acımız büyük: Meclis Üyemiz Şaban Arslan’ı kaybettik

04.04.2023
Acımız büyük: Meclis Üyemiz Şaban Arslan’ı kaybettik

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yaygın Medya Meclis Üyesi ve Sabah Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten Şaban Arslan (56) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

3 Nisan 2023 akşamı saat 19:00 sıralarında gazete binasındaki odasında aniden rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Arslan, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Arslan doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hastanede vefat etti. 2009 yılında Sabah Gazetesi Haber Müdürlüğü görevine getirilen Arslan, daha sonra da Haber Koordinatörlüğü görevini yürütmüştü. Son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten 56 yaşındaki Arslan evli ve 2 çocuk babasıydı.

ŞABAN ARSLAN KİMDİR?

1967 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından Akşam Gazetesi´nde İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde ise İstihbarat Müdürlüğü yaptı. Yeni Şafak Gazetesi’ndeki birçok ses getiren habere imza atan Arslan, 2008’de SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü olarak göreve başlamış, Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırlamıştı. Yine aynı yıl içinde Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen Arslan, en son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Koordinasyon’daki, Yazı işleri Müdürlüğü görevi ile birlikte SABAH Avrupa’yı hazırlıyordu. Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan’ın yayınlanmış 4 kitabı bulunuyor.

ACILI PAYLAŞIMLAR

Ani vefatıyla medya camiasını ve sevenlerini yasa boğan Şaban Arslan için KGK bir taziye mesajı yayınladı.

Mesaj şöyle:

ACI KAYBIMIZ Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü ve konseyimizin Yaygın Medya Meclis Üyesi Şaban Arslan’ı kalp krizi sonucu kaybetmenin şoku ve derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabır ve başsağlığı dileriz.

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de şu paylaşımı yaptı:

Oldu mu bu şimdi Şabanım😢 Yine iftarımızı açacaktık birlikte. Hani Ünye’de yeni evinin bahçesinden fındık toplayacaktık bu yaz. Çok ani ve erken olmadı mı? Şoke ettin sevenlerini. Çok üzgünüm. Ruhun şad olsun. Allah rahmetiyle muamele etsin güzel kardeşim. Arslan’ın cenazesi 5 Nisan 2023 günü öğle namazını müteakip Samsun’daki aile kabristanında toprağa verilecek. Allah rahmet eylesin.

 

YAZAR BİLGİSİ