21. Dünya Rus Medya Kongresi muhteşem bir galayla son buldu

28.10.2019
21. Dünya Rus Medya Kongresi muhteşem bir galayla son buldu

85 ÜLKEDEN 160 Rus dili konuşan, Rusça yayın yapan gazeteciyi bir araya getiren 21. Dünya Rus Medya Kongresi gerçekleşen muhteşem galayla son buldu. Kongre Türkiye’de ilk kez Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) ev sahipliğinde Ankara’da başladı. 25 Ekim itibariyle başlayan kongre Ankara’nın ardından Kayseri, Kırşehir, Kapadokya ve Konya’ya taşındı. Dev buluşmanın son durağı ise Alanya oldu.

ALANYA’YA HAYRAN KALDILAR

Dev buluşmanın Alanya etabında şehir turu yapan gazeteciler, Alanya’nın eşsiz güzellikleri ve tarihi zenginliklerine hayran kaldıklarını ifade ettiler. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) sponsorluğunda Harbour Restoran’da verilen yemekte buluşan gazeteciler ardından tekne turuna çıkarak Alanya’ya bir de denizden baktılar. Keyifli bir mehtap turunun ardından ise içerisinde halen yaşamın var olduğu ender kalelerden biri olan Alanya Kalesi’ne bir gezi programı düzenlendi. Gazeteciler geçmişin ihtişamını günümüze taşıyan Alanya Kalesi’ni gezerek kentin tarihi hakkında bilgi edindiler.

SİPAHİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Dev buluşma saat 20.00 itibariyle başlayan muhteşem galayla sona erdi. Gala Lonicera ev sahipliğinde gerçekleşti. KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim organizasyona katkılarından ötürü Lonicera otelleri sahibi Uğur Sipahioğlu’na teşekkürlerini sundu.

‘YAZIN VE YAYINLAYIN’

Gala açılış konuşmalarıyla başladı. Söz alan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim dev buluşmanın Türkiye’de ilk kez yapıldığına dikkat çekerek, KGK ev sahipliğinde gerçekleştirilmiş olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yanı sıra gazetecilerden Türkiye’de deneyimledikleri herşeyi ülkelerine döndükten sonra yazmalarını, yayınlamalarını istedi. Gala yapılan protokol konuşmalarının ardından dans ve müzikal gösterilerle devam etti. Rus dili konuşan gazeteciler gecenin ilerleyen saatlerine dek gönüllerince eğlendi.

YAZAR BİLGİSİ