Mersin İl Temsilcisi

ABDULLAH BİÇER

Show TV – ATV eski Mersin Temsilcisi

Adres:Fuat Morel Mahallesi Vali Hüseyin Aksoy Caddesi 2839 Sokak No: 2 Anadolu Konakları 2. Etap B Blok Kat 15/ 31 Yenişehir/ MERSİN

MAİL:  [email protected]

 

1974 yılında Adıyaman’da doğdu. 1984 yılında Mersin’e yerleşti, aktif olarak Gazeteciliğe 1995 yılında Mersin’de yayın yapan (İGRT) İstiklal Gazete Radyo Televizyonunda kameraman olarak başladı. 1997 yılında Kanal7 bünyesinde kurulan (YHA) Yurt Haber Ajansı Mersin temsilcisi olarak çalıştı, 1998 yıllında Gazeteci olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığında göreve başladı. Bu arada çok sevdiği Gazeteciliğe ara vermeden devam etti, 2000 yılında ülke genelinde yaşanan Ekonomik sıkıntılardan dolayı Yurt Haber Ajansı yönetimi tarafından kapatılarak Ajans sektöründen çekildi. Yönetim yol haritasını ve faaliyetlerini Kanal7, Haber7, ve Radyo7 olarak devam etti, Gazeteci Abdulah Biçer Kanal7 Mersin temsilcisi olarak görevine devam etti.

Bu arada Ali Kırca Show TV Haber Dairesi Başkanı oldu.  Meslek hayatına Kanal7 ve Show TV Mersin temsilcisi olarak devam eden Biçer 12 yıl bu şekilde çalıştı.

2012 yılında Ali Kırca ekibi ile birlikte Show TV Haber Merkezinden ayrıldı.

2012 yılında ATV Ahaber’de kameraman muhabir olarak çalıştı. 2015 yılında işlerinin yoğunluğundan dolayı kendi isteğiyle istifa etti.

Mersin’de meslek hayatında birçok Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunda görev aldı.

Gazeteci Abdullah BİÇER evli bir Erkek çocuk babası.