Malatya İl Temsilcisi

KEMAL DENİZ

Malatya Hâkimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi

ADRES: Deniz Sürücü Kursu yanı İzzetiye Mah. Şehit Servet Aktaş Cad. Kazancılar İşhanı Kat: 1 Battalgazi / MALATYA

MAİL: [email protected]

 

1954 yılında Malatya’nın Hekimhan İlçesi Sarıkız Köyünde doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle ilkokulu Bingöl Karlıova’da, ortaokulu Malatya’da, liseyi Elazığ’da bitirdi. 1976 yılında Fatih Enstitüsü’nden Türkçe Öğretmeni olarak mezun oldu.  1991 yılında,  Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden diplomasını aldı. Malatya, Sivas, Elazığ illerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli seviyelerdeki okullarda öğretmen ve okul müdürü olarak görev yaptı. 1981 yılında özel bir dershanede çalışmaya başladı.

Malatya’da günlük olarak yayımlanan Malatya Hâkimiyet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olan Deniz, Malatyasöz gazetesi ortaklarından olup  birçok sivil toplum kuruluşunda aktif üye ve yönetici olarak hizmet vermiştir.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı ve Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Derneği’nin de bir dönem başkanlığını yapan Deniz, halen Malatya Araştırmaları Derneği’nin Başkanlığını yürütmektedir.

Malatya Hâkimiyet Gazetesi ve birçok dergide köşe yazısı olan Deniz, evli ve 4 çocuk babasıdır.  2 torunu vardır. Kemal Deniz sürekli sarı basın kartı sahibidir.

ESERLERİ

ÖSS ve ÖYS İçin Sözel (Konu Anlatımlı)

ÖSS ve ÖYS İçin Sözel (Soru Bankası)

Malatya’nın Sorunları ve Çözüm Önerileri

İki Malatya Sevdalısı  (R.Çiflikçi ile)

Hekimhanlı Aşık Sadık Baba (R.Çiflikçi ile)

Gönül Gözü (M.Gülseren ile)