Konya İl Temsilciliği

MURAT DÖNMEZ

Konya Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

ADRES: Nişantaşı Mah. Metehan Cad.  Demirci İş Merkezi  A Blok 2. kat No: 201  Selçuklu- KONYA

MAİL: [email protected]

 

6 Ağustos 1968 yılında İstanbul’da doğdu.

Fotoğraf çekmeye meraklı olduğum için 15 yaşında iken, 1983 yılında kısa adı AKAJANS olan Akdeniz Haber Ajansı’nda okul dışı vakitlerde muhabirlik yapmaya başladım. Daha sonra Tercüman Gazetesi’nde muhabirlik, Bulvar Gazetesi’nin Konya Muhabirliği görevinde bulundum. 1994 yılında Akşam Gazetesi’nin kuruluşunda görev alarak aralıksız olarak 14 yıl bu gazetenin Konya Temsilciliğini yaptım.

Konya’da yayın yapan Konya Postası, Yeni Meram, Yeni Konya, Memleket ve Pusula Gazetelerinde yöneticilik yaptım. Türkiye’nin ilk yerel televizyonu olan Sun TV’de Haber Müdürlüğü görevinde bulundum.

Ajans Habertürk ve Gazete Habertürk’ün kuruluşunda yer aldım ve bu iki kurumun 2 yıl boyunca Konya Temsilciliği görevini yaptım. Ayrıca, Reha Muhtar ile Ateş Hattı program ekibinde, Uğur Dündar ile Arena ekibinde çalıştım.

36 yıla yakın bir zamandır bu mesleğin içinde çok sayıda ödül kazandım. Evli ve bir çocuk babasıyım. (KGC) Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları (TSYD) üyesi ve Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etmekteyim..

Sürekli Basın Kartı sahibi, Halen, Konya’da günlük olarak yayınlanan Konya Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini  yanısıra, www.konyaekspres.com haber sitesini yönetmektedir.