Iğdır İl Temsilcisi

CABBAR ŞIKTAŞ

Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

ADRES: Topçular, 105. Sokak 33/ A, 76000 Merkez/IĞDIR

MAİL: [email protected]

1969 yılında Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde dünyaya geldi.  İlk orta ve lise öğrenimini Iğdır’da tamamladı.

1991 yılında baba mesleği olan Gazetecilik ve Matbaacılığa başladı. Zor şartlarda sürdürdüğü gazetecilik mesleği, hem mahalli gazetecilikte ve hem de ulusal gazete Milliyet’te devam etti. Milliyet Gazetesi Iğdır ve Nahcivan temsilciliği yaptı. Azerbaycan’ın bağımsızlığını ilan etmesi ve Hasret köprüsünün açılışıyla başlayan süreç gazetecilik hayatının Nahcivan ve Azerbaycan’a yoğunlaşmasına sebep oldu. Savaş muhabirliği yaptı.

Sosyal faaliyet olarak, Iğdır Azerbaycan Kültür Derneği, Iğdır Şairler ve Yazarlar Derneği, Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Koruma Yaşatma Derneği kurucu yetim kurulu üyeliği, Iğdır Devlet Hastanesi Koruma Yaşatma Derneği Başkanlığı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Iğdır Temsilciliği ve 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’den 1. sıra Iğdır İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Iğdır Gazeteciler Cemiyeti üyesi sarı basın kartı sahibidir.

Cabbar Şıktaş şu anda Iğdır’da 65. yılında olan Yeşil Iğdır ve 3. Yılında olan 15 TEMMUZ gazetelerinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.