Denizli İl Temsilcisi

BÜLENT ÖZTÜRK KİMDİR?

Şifre Haber Medya Şirketi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

ADRES: Medya Yayıncılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi Altıntop Mah. 835 Sok. No: 7 Kat: 2 Daire: 6 Merkezefendi/DENİZLİ

MAİL: [email protected]

 

1962 yılında Ardahan’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Ardahan’da tamamladı.

1981 yılında 9 Eylül Üniv. Denizli Eğitim Fakültesi’ne girdi ve bu okuldan mezun oldu.

Okurken 1981 yılında Hürriyet Gazetesi Denizli Bürosu’nda gazeteciliğe başladı. 10 yıl süren sürecin uzun bir bölümünü de büro şefi olarak bu kurumda tamamlayan Öztürk, 1990 yılında ayrıldı ve Denizli’nin ilk günlük ofset gazetesini 6 gazeteci arkadaşıyla birlikte kurdu.

Ardından Deha Projesi’ni (Denizli Haber Ajansı) 3 arkadaşıyla birlikte devreye soktu.  2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde gazetesi, televizyonu, matbaası ve radyosuyla Denizli’nin en büyük medya grubu haline gelen DEHA’nın, dört ortağından biri ve genel müdürü olarak 1998 yılına kadar faaliyet yürüttü.

1998 yılında bu şirketten ayrılan Öztürk, 3 yıl boyunca İngiltere’de yaşadı. Londra merkezli ilk Türk Haber Ajansını(TİNA) biri İngiliz 4 arkadaşıyla birlikte kuran Öztürk, burada da gazetecilikten kopmadan çalışmalarını yürüttü.

Daha sonra yurda (Denizli’ye) dönen Öztürk, İngiltere’de edindiği gazetecilik tecrübesini Denizli’ye uyarladı ve Denizli’nin ilk 10 bin tirajlı sirkülasyona dayalı gazetesi olan Horoz Gazetesi’nin kuruluşunu arkadaşlarıyla birlikte hayata geçirdi. 8 yıl süren ve gazetesi, matbaası, radyosu olan Horoz Medya Projesi’nde önemli başarılara imza atıldı.

Öztürk ayrıca, 6 yıl boyunca Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ve aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Öztürk’ün, gazeteciliğin çeşitli dallarında ulusal ve yerel başarı ödülleri İle “Çelişkiyi Yaşa Beynim” adında, deneme ve araştırma içerikli bir kitabı bulunmaktadır.

Meslekten emekli olan ve bir süre Ankara’da yaşamaya başlayan  Öztürk, TÜKÇEV Basın Müşavirliği, ayrıca Uluslararası Çevre Gazeteciler Derneği Genel Sekreterliği ve Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Öztürk, halen Şifre Haber adlı bir